Ќе го исцедите цел сок од лиметата со еден трик

Ќе го исцедите цел сок од лиметата со еден трик

Лиметата може да биде крута и тешка за цедење.

За да немате мака ставете ја малку во врела вода и потоа ставете ја во микро на 5 до 10 секунди.

Така лесно ќе се цеди и ќе излезе цел сок од неа.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука