Едноставна идеја за доручек

Едноставна идеја за доручек

Брз и вкусен доручек…

Состојки:

  • 1/2 шолја житарици
  • 1 шолја млеко
  • 1/2 банана
  • прстофат сол
  • цимет

Начин на подготовка:

  1. Комбинирајте ги сите состојки по желба, оставете во фрижидер преку ноќ, и послужете наредниот ден.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта