За слабеење и чистење на телото – Важно правило за чајот од ѓумбир

За слабеење и чистење на телото – Важно правило за чајот од ѓумбир

Чајот од ѓумбир е многу вкусен и здрав и е сојузник во борбата за слабеење.
Ги исфрла вишокот течности, помага за добар метаболизам ,имунитет, и топење масни наслаги.
Се пие најдобро наутро, но не секој ден, туку еднаш на седум дена.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко