Само една скапана јаболка е заразна – Трик со кој овошјето ќе трае

Само една скапана јаболка е заразна – Трик со кој овошјето ќе трае

Јаболките се здрави и корисни, многу се вкусни и ни помагаат, а важно е да знаете едно правило за нив.
Само една скапана јаболка е „заразна”, па може да ги расипе сите други.
Јаболката која почнала да скапува тргнете ја од другите јаболки за да траат долго.
Тргнете ја кога ќе забележите дека почнува да скапува.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука