Одлични пекарски кифли – без јајца, маргарин и млеко

Одлични пекарски кифли – без јајца, маргарин и млеко

Рецепт за одлични пекарски кифли.

Состојки:

  • 200 мл топла вода
  • 500-550 гр брашно
  • 5 гр сув квасец или 20 гр свеж
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сол
  • 80 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта