Ставете парче месо во Кока-кола – Трик со кој ќе имате најсочно јадење

Ставете парче месо во Кока-кола – Трик со кој ќе имате најсочно јадење

Ако сакате месото кое го печете да не биде жилаво, има мал трик кој малкумина го знаат и на прв поглед е чуден, но верувајте помага.
Ставете го парчето месо, особено ако се работи за шницли, во Кока Кола.
Доволни се 10 минути пред печењето, па така тоа ќе биде вкусно, меко и со посебна арома од впиениот сок.

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести:

Шеф салата

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Свежа салата со брокула

Мултиколор салата + предлог за дресинг