Ако немате оклагија – Ова ќе ви помогне да расукате тесто

Ако немате оклагија – Ова ќе ви помогне да расукате тесто

Ако месите нешто, но немате оклагија дома, тогаш може да искористите верувале или не, шише вино.
Без разлика дали е празно или полно, ќе ви помогне да расукате кора ако немате друга опција.
Важно е само да се тргне етикетата и убаво да се измие шишето пред употреба.
Трик е и врз тестото да ставите фолија, па да расукате со шишето.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко