Ако го пресоливте зеленчукот кој го варите – Има начин да се спаси

Ако го пресоливте зеленчукот кој го варите – Има начин да се спаси

Ако го пресоливте зеленчукот и вкусот е неподносливо солен, има начин да се спаси.
Сварете го во нова вода без сол, или пак ставете неколку парчиња домат кои ќе ја впијат солта.
Следен пат ако згрешите обидете се и нема да имате веќе нервози и мака.Готви со љубов и уживај во храната 🙂Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука