Полнети стапчиња: Брзи и вкусни

Полнети стапчиња: Брзи и вкусни

Едноставни и брзи грицки, можете да ги послужите како ужина или вечера.

Состојки:

 • неколку готови кори
 • 200 гр сирење
 • 1 млад кромид или малку обварен спанаќ
 • масло
 • бибер
 • лук во гранули
 • малку ким

Начин на подготовка:

 1. Корите пресечете ги по ширина. Сирењето издробете го, додајте сечкан кромид или варен сечкан спанаќ, може и едно јајце.

   

 2. На дно на кора ставете фил, свиткајте ги страните и свиткајте во тенка ролна. Пржете кратко на масло.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта