Ролат со туна паштета – Оброк за слави за 15 минути

Ролат со туна паштета – Оброк за слави за 15 минути

Направете вкусен ролат со туна паштета.

Состојки:

  • 100 гр. маргарин
  • 120 гр. туна паштета
  • 1 лажица ајвар
  • 1 лажиче сенф
  • 1 лист обланда

[/ingredients

Подготовка:

  1. Се мати маргаринот со паштетата од туна.
  2. Се ставаат ајвар, сенф и сол.
  3. Се става филот на обландата, па се витка ролат.
  4. Се лади и служи.

 

 

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко