Евтин и брз десерт: Како да направите пудинг без грутки

Евтин и брз десерт: Како да направите пудинг без грутки

Идеален десерт – вкусен и евтин, а лесно се прави.

Еве неколку совети за подготовка на совршен пудинг. Инаку, овие совети важат и кога подготвувате фил за торта со пудинг.

Имено, разматениот прав за пудинг не го ставајте во млеко кое врие, туку непосредно пред вриење. Тенџерето со млеко тргнете го од рингла и ставете го пуднгот во тенок млаз со непрекинато мешање. Тенџерето потоа вратете го на рингла, но намалете ја температурата и гответе со непрекинато мешање. Додека пудингот се лади, измешајте го неколку пати за да не се создаде кора.

Ако подготвувате фил за торта со пудинг, маргаринот измешајте во млак пудинг и мешајте додека не се растопи. Филот за торта можете да го разматите и со миксер кога ќе се излади, така ќе биде пенаст.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта