Без печење: Еднставен колач кој освојува на првиот залак

Без печење: Еднставен колач кој освојува на првиот залак

Едноставен колач, фантастичен вкус…

Состојки:

  • 900 мл соино млеко
  • 100 гр шеќер
  • 3 кесички пудинг од кокос
  • 180 гр путер
  • 80 гр павлака
  • 400 гр бисквити
  • 1 лажица какао
  • 100 мл слатка павлака
  • 100 гр црно чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта