Тестенини никогаш не се јадат во овој дел од денот

Тестенини никогаш не се јадат во овој дел од денот

Постои правилно време кога може и треба да јадете тестенини, за да не се дебелеете.
Тие тешко се варат, па не треба да ги јадете никогаш за вечера.Јадете ги за ручек, а не во текот на ноќта, за да не накачувате килограми и да немате тегоби.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко