Освежителна напивка од грејп за здрав живот

Освежителна напивка од грејп за здрав живот

Вкусна и освежителна напивка за здрав живот.

Состојки:

  • 1/2 грејпфрут
  • неколку гранчиња рузмарин
  • ладна вода
  • коцки мраз

Начин на подготовка:

  1. Овошјето исечкајте го на поголеми парчиња и ставете во бокал заедно со коцки мраз.

     

  2. Ставете гранчиња рузмарин, прелијте со вода и оставете во фрижидер преку ноќ.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта