Запечен деликатес со туна – Ручек за 15 минути

Запечен деликатес со туна – Ручек за 15 минути

Направете вкусен деликатес со туна.
Земете огноотпорна чинија, редете домати исечени на кругови, па кругови црвен кромид, па една туна.Додајте горе ситнет лук и магдонос.

Пак ставете ред домати и зачини врз нив(оригано, вегета, сол и бибер).

Ставете малку маслиново масло и печете во рерна 15 минути на 200 степени.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко