Вкусен ролат со зеленчук

Вкусен ролат со зеленчук

Направете вкусен ролат.

Состојки:

  • 1 лист обланда
  • 100 гр. маргарин
  • 120 гр. паштета од зеленчук
  • 1 црвена печена пиперка
  • 1 кисела краставичка

Подготовка:

  1. Се мати маргарин со паштетата со зеленчук.
  2. Се сечат ситно пиперката и краставичката, се соединува се заедно и се става сол.
  3. Се филува обландата, се витка ролат, се лади и служи.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко