Едноставна подготовка дури и за почетници: Богата и сочна погача со сирење

Едноставна подготовка дури и за почетници: Богата и сочна погача со сирење

Вкусот е фантастичен, а лесно се подготвува!

Состојки:

  • 500 мл вода
  • 40 гр свеж квасец
  • 2 лажички сол
  • 1 лажичка шеќер
  • 50 мл масло
  • 1 кг меко брашно Т 400
  • 500 гр ситно сирење
  • 200 гр маргарин или путер
  • 1 жолчка
  • сусам за посипување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство