Лосос на грил тава – брза и вкусна вечера

Лосос на грил тава – брза и вкусна вечера

Брза и вкусна вечера…

Состојки:

 • 900 гр филети лосос
 • 1 лажица маслиново масло
 • сол
 • мелен кумин
 • 1 лажичка мелена пиперка
 • 1 лажичка кромид во прав
 • 1/2 лажичка чили во прав
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Филетите риба посипете ги со зачини и премачкајтесо малсиново масло па ставете да се маринираат најмалку 30 минути во фрижидер.

   

 2. Испечете ги филетите на грил тава и послужете.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство