Брзи бомбици со рум

Брзи бомбици со рум

Направете брзи бомбици.

Состојки:

  • 350 гр. мелени бисквити
  • 50 гр. чоколадо
  • 200 гр. шеќер во прав
  • 7 лажици рум
  • 250 гр. маргарин
  • 1 лажица какао

Подготовка:

  1. Се мелат бисквитите и чоколадото, се топи маргарин и се додаваат сите состојки.
  2. Се меси смесата и се прават топчиња, кои по избор се валкаат во шеќер, ореви, кокос.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко