Бананите црнеат лесно – Вака ќе траат подолго

Бананите црнеат лесно – Вака ќе траат подолго

Сите сакаме банани, но знаеме колку брзо тие црнеат.

За да немате ваков проблем се што треба е да употребите мал трик.

Имено, ставете лимонов сок врз бананите, испрскајте ги со него и тие нема да поцрнат брзо.

Така нема да згрешите.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство