Здрава напивка од јаболко за добро утро

Здрава напивка од јаболко за добро утро

Вкусна и здрава напивка од јаболко и цимет.

Состојки:

  • 2 јаболка
  • 2 лажички цимет
  • 1/2 мала шолја грчки јогурт
  • 1 лажичка ленено семе
  • 100 мл бадемово млеко

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги и изблендирајте.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство