Рецепти за 5 врсти ситни колачи – брза и лесна подготовка

Рецепти за 5 врсти ситни колачи – брза и лесна подготовка

Почна сезоната на слави и сите сакаат да остават подобар впечаток кај гостите.Ви предлагаме да ги направите овие пет врсти ситни колачи, кои се толку вкусни, што со денови ќе се зборува за нив.Состојките се едноставни, а веројатно и веќе ги имате во кујна.

Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text