Француски тост за доручек

Француски тост за доручек

Брз и вкусен доручек…

Состојки:

 • 1 јајце
 • 1 лажичка екстракт од ванила
 • 1/2 лажичка цимет
 • 1/4 шолја млеко
 • 4 парчиња леб

Начин на подготовка:

 1. Разматете јајца, ванила и цимет во еден сад. Измешајте млеко.

   

 2. Потопете парче леб во смесата од двете страни да впие.

   

 3. Ставете на тава на која сте загреале масло и испечете рамномерно од двете страни.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

singlepost_text