Брза и вкусна вечера со тестенини

Брза и вкусна вечера со тестенини

Вкусна и нискокалорична вечера…

Состојки:

 • 500 гр пилешки гради
 • 500 гр тестенини
 • 1 тиквица
 • 1 праз
 • 1 главица кормид
 • 2-3 моркови
 • 200 гр шампињони
 • сол
 • бибер
 • 1 лажица масло
 • соја сос

Начин на подготовка:

 1. Обварете тестенини, а зеленчукот и белото месо пропржете ги на масло. Посолете и додајте малку бибер, ако сакате.

   

 2. Кога зеленчукот и месото ќе бидат спремни, измешајте со тестенини. Послужете со соја сос.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)