Вака се прават најубавите украси за славски колач

Вака се прават најубавите украси за славски колач

Забавувајте се и направете го најубавиот славски колач досега!Ви донесуваме неколку предлози како да направите идеални украси за славски колач.

Состојки:

  • 200 гр брашно
  • 3 лажички сол
  • 110-120 мл топла вода

Во видеото погледнете како едноставно се прават украси во облик на книга, птица, ружа, лист…

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)