Слатка јогурт пита

Слатка јогурт пита

Уживајте во прекрасниот десерт…

Состојки:

  • 100 гр суво грозје
  • виски/вода/ракија
  • 4 јајца
  • сол
  • 4 лажици мед
  • 400 гр јогурт
  • ванилин шеќер
  • кора од лимон
  • 15 кори за пита

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)