Вкусна и лековита крем чорба

Вкусна и лековита крем чорба

Го опоравува телото, ги исфрла насобраните токсини…

Состојки:

 • 300 гр спанаќ
 • 300 гр брокула
 • 1 главица кромид
 • 1 чешне лук
 • веза магдонсо
 • 1 корен целер
 • 1 компир
 • сол
 • бибер
 • 2 лажици масло

Начин на подготовка:

 1. Издинстајте кромид и целер, па додајте спанаќ и брокула. Налијте вода и гответе околу половина час. Измиксајте со миксер, додајте сол и бибер и свеж магдонос и чорбата е спремна.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)