Чај од шипка – Една шолја безброј придобивки

Чај од шипка – Една шолја безброј придобивки

Чајот од шипка е многу здрав, помага за многу здравствени проблеми, а ароматичната шолја исто така има супер вкус.

Овој вид чај има танин, каротин, витамини Б2, К и минерали.

Се вари на 60 степени и стои 24 часа, а е сепак вкусен.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб