Зеленчук кој не се замрзува – Не правете грешка

Зеленчук кој не се замрзува – Не правете грешка

Ако замрзувате зеленчук има мали трикови кои мора да ги следите.
Секогаш треба да е квалитетно одбрано, без оштетувања и скапани делови, убаво и ситно насецкано.
Компирот, ротквите, зелената салата и доматите не се погодни за замрзнување.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера