Штрудли од готови кори со чоколадо и ванила крем: Брзо и едноставно

Штрудли од готови кори со чоколадо и ванила крем: Брзо и едноставно

На вашата маса точно за 40 минути!

Состојки:

 • 1 л млеко
 • пудинг од ванила
 • пудинг од чоколадо
 • 4 лажици мед
 • 2 лажици гриз
 • 50 мл масло
 • 200 мл кисело млеко
 • 10 гр прашок за печиво
 • 2 јајца
 • 2 лажици шеќер
 • 6 лкори за пита

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)