Видео рецепт: Плазма торта која ќе ја јадете со сласт

Видео рецепт: Плазма торта која ќе ја јадете со сласт

Направете сласна торта со плазма.

Состојки:

  • 600 гр. плазма
  • 350 гр. шеќер во прав
  • 1 ванилин шеќер
  • 350 гр. маргарин
  • 400 мл. сок од портокал
  • 100 гр. мелени ореви или лешници
  • 100 гр. чоколадо за глазура

Погледнете ја подготовката:

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера