Маслото нема да прска – Вака ќе спречите да се изгорите

Маслото нема да прска – Вака ќе спречите да се изгорите

Ако сакате да не ви прска маслото кога пржите нешто, има мал трик.
Ставете малку сол во маслото.
Така солта ќе спречи тоа да прска при загревање.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера