Смеса за белење на забите – Ќе имате блескава насмевка

Смеса за белење на забите – Ќе имате блескава насмевка

Направете паста од лимон за блескава насмевка.

Земете ¼ сода во сад и ставете сок од пола лимон, нанесете ја смесата на забите.Оставете три минути па исплакнете со паста.

Не ја оставајте подолго од три минути за да не дојде до оштетувања на забите.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб