Идеја за славско предјадење кое се пече само 10 минути: Два различни ролати од една смеса со неодолив фил

Идеја за славско предјадење кое се пече само 10 минути: Два различни ролати од една смеса со неодолив фил

Солените ролати се секогаш добар избор за предјадење, а можете да ги комбинирате на разни начини. Еве еден предлог!

Состојки:

 • 6 белки
 • малку сол

Состојки за ролат од морков:

 • 500 гр моркови
 • парче путер или малку масло
 • 3 жолчки
 • 2 лажици брашно
 • малку сол

Состојки за ролат од спанаќ:

 • 200 гр спанаќ
 • 3 жолчки
 • 2 лажици брашно
 • малку сол

Состојки за фил:

 • 280 гр сирење
 • 200 гр кисела павлака
 • 6 тенко исечкани парчиња шунка
 • 1 чешне лук

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦПЕТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)