Решение за големата мака на жените – Лицето ќе блеска и нема да има влакненце

Решение за големата мака на жените – Лицето ќе блеска и нема да има влакненце

Има лесен начин да ги издепилирате надусниците.

Ви требаат 2 лажици мед со 2 лажици сок од лимон и една лажица вода.Се меша се и се става на надусниците и се остава 15 минути и се трга

Потоа смесата се измива од лицето.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб