Ставете во тегла кора од портокал и малку оцет: Неверојатен трик за чист и уреден дом

Ставете во тегла кора од портокал и малку оцет: Неверојатен трик за чист и уреден дом

Неверојатен трик за чист и уреден дом!

Направете ефикасно средство за чистење, без да потрошите пари и без хемикалии.

Потребни ви се портокали, јаболков оцет и сода бикарбона.

Деталите погледнете ги во ВИДЕОТО:

Повеќе на Готви.мк

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)