Смеса за опуштање – Купка која смирува

Смеса за опуштање – Купка која смирува

Направете си смеса за опуштање.

Ви требаат 4-6 капки етерично масло од лаванда и 1 дл. млеко.Во када со топла вода став ете млеко и лаванда.

Дишете длабоко и останете 20 минути

Купката опушта.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб