Намалува шеќер во крвта – Домашен лек достапен за сите

Намалува шеќер во крвта – Домашен лек достапен за сите

Направете природен рецепт кој намалува шеќер во крвта.
Земете 50 грама зрна овес и измешајте ги со 0,5 л. зовриена и оладена вода.Ставете ја на оган смесата до вриење и варење  10 минути.

Оставате поклопено еден час откако ќе го тргнете од оган.

Земајте 3-4 пати на ден по пола чаша пред јадење.

Третманот трае 2-3 недели.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб