Запечен карфиол со сочен прелив

Запечен карфиол со сочен прелив

Брз рецепт за вкусен оброк…

Состојки:

  • 1 карфиол
  • 2-3 лажици кисела павлака
  • малку рендан кашкавл
  • 2 јајца
  • презла
  • сув зачин
  • босилек

Начин на подготовка:

  1. Карфиолот исечкајте го на цветови, потоа згответе го со додавање сув зачин. Јајцата и павлаката соединете ги и посолете. Прелијте преку зготвениот карфиол кој сте го ставиле во сад за печење и во кој сте додале малку презла. Посипете со кашкавал. Печете на 180 степени околу 30 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука