Рецепт за балон лепињи – одлични за со ќебапи или скара

Рецепт за балон лепињи – одлични за со ќебапи или скара

Научете како да подготвите балон лепињи…

Состојки:

  • 200 мл вода
  • 200 мл јогурт
  • 7 гр сув или 25 гр свеж квасец
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица сол
  • 2 лажици масло
  • 600 гр меко брашно

     

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Домашни рецепти“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука