Здрави колачиња од блендер – На маса за 20 минути

Здрави колачиња од блендер – На маса за 20 минути

Вкусен и едноставен здрав колач.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 75 гр. бадеми
  • 2 банани
  • 1 лажиче цимет
  • 2 лажички чија
  • пола лажиче прашок за пециво

 

Се става се во блендер и се миксира се 30 секунди. Се прават 12 колачиња на плех со хартија, се печат 20 минути на 180 степени.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text