Извадете ги од опаковка – Како се чуваат печурки

Извадете ги од опаковка – Како се чуваат печурки

Постои правило како се чуваат печурките.

Секогаш извадете ги од опаковката од продавница и ставете ги во кесе.

Треба да биде хартиено кесе за да ја впива влагата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text