Грешка со тефлонските тави – Вака се уништуваат

Грешка со тефлонските тави – Вака се уништуваат

Постојат неколку грешки кои ги правиме со тефлонските тави.

На овие тави не им треба многу маснотија.

Исто така, не се перат во машина за садови, туку нежно и рачно.

Ако ги гребете пре нападно, ќе го уништите заштитниот слој.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text