Ако детето залепи мастика – Одлепете ја брзо со мал трик

Ако детето залепи мастика – Одлепете ја брзо со мал трик

Ако вашето дете залепи мастика на облеката, има начин да се спаси.

Ставете лед врз мастиката.

Таа ќе се одлепи веднаш.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text