Никогаш не го правете ова со оризот – Станува отровен

Никогаш не го правете ова со оризот – Станува отровен

Оризот е вкусна и здрава намирница, но една грешка не смееме да ја правиме со неа.

Подгреаниот ориз може буквално да ве отруе, па никогаш не го подгревајте.

Кога е на собна температура му се развиваат бактерии и со подгревање станува отровен.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text