Есенски крал на десертите: Круши во вино

Есенски крал на десертите: Круши во вино

Направете вкусни круши во вино.

Состојки:

  • ½  кг. круши
  • 300 гр. шеќер
  • 1 дл. црно вино

Подготовка:

  1. Се лупат крушите, се оставаат дршките.
  2. Се ставаат во сад со вино и се става шеќер.
  3. Додајте и малку морско оревче по желба и варете 30 минути на тивок оган.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text