Грешки при печење колач – Вака рамномерно ќе се испече

Грешки при печење колач – Вака рамномерно ќе се испече

Кога правиме колачи, постојат грешки кои мора да ги избегнеме.

Секогаш ставајте ги состојките по редослед.

Доволно премачкувајте го калапот за да не лепи.

Секогаш за рамномерно да биде испечен колачот, печете на средина на рерната.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text