Десерт полн малини – Пет состојки за 5 минути

Десерт полн малини – Пет состојки за 5 минути

Направете брз десерт готов за 5 минути.

Состојки:

  • 2 ¼ шолји грчки јогурт
  • ¼ шолји шеќер во прав
  • 2 лажици сок од лимета
  • 230 гр. малини
  • 2 лажици несолени бадеми

Подготовка

  1. Се меша јогурт со шеќерот и сок од лимета.
  2. Се ставаат малини и се става во чинии со бадемите.

 

 

Послужете и уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text