Ако ги офарбавте рацете при готвење – Исчистете ги вака

Ако ги офарбавте рацете при готвење – Исчистете ги вака

Ако чистејќи некој зеленчук како моркови и цвекло, ги офарбавте рацете, ќе ги исчистите вака.

Ви треба сода.

Истријте ги рацете и бојата ќе ја снема.

Потоа измијте се со вода со сапун.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text