Тајната за поховано месо – Треба да отстои во една намирница

Тајната за поховано месо – Треба да отстои во една намирница

Постојат многу рецепти за поховано месо, но ние ви ја откриваме тајната состојка.
Се крие сосема неочекувано во млекото.Месото потопете го во ад со млеко барем половина час, па потоа поховајте го и печете.

Ќе има и супер вкус и сочност.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text